Aicinām pievērst uzmanību vides dienām nākamnedēļ

Nākamnedēļ, 21. martā notiks Pasaules mežu dienai veltīti pasākumi, bet 22. martā – Pasaules ūdens diena. Aicinām skolas iesaistīties, sekojot globālajiem šo dienu vudes aizsardzības vēstījumiem.

Tāpat jau 30. martā gaidāms Pasaules Zemes stundas pasākums, kas veltīts klimata pārmaiņām un dabas izzušanai.

Vēlamies apkopot visu, ko Ekoskolas šajās dienās dara, tādēļ priecāsimies, ja atsūtīsiet fotogrāfijas no īsenotajiem pasākumiem.

Te vairāk informācijas:

Pasaules mežu dienas (21. marts) tēma šogad ir meži un izglītība. Aicinām izmantot šo dienu, lai atrastu iespējas stundu laikā vai pēc tām sarīkot izglītojošu pastaigu uz mežu. To var īstnot arī paši jaunieši – aicinot pievienoties pastaigā citus jauniešus pēc stundām.

Te īss video par to, kā mežiem būtu jākļūst par mums labi pazīstamām un patīkamām vietām:

 

 

22. martā Pasaules ūdens diena veltīta sauklim “Neatstāj nevienu”, pievēršot uzmanību ūdens pieejamībai. Ūdens resursu Latvijā netrūkst, bet arī mēs varam uzlabot ūdens pieejamību – piemēram, ierīkojot skolās dzeramā ūdens krānus, kas ļauj skolēniem bez maksas (un bez plastmasas piesārņojuma) padzerties tīro Latvijas ūdeni jebkurā laikā.

Rīkojiet akcijas, kas aicina arī mājās dzert krāna ūdeni (vai arī uzstādīt filtrus, ja tam ir kādas problēmas. Tas tāpat ir vairākas reizes lētāk).

Par Zemes stundas plāniem informāciju nosūtīsim nākamnedēļ.

Pasākums notiek projekta “Ekoskolas kopienu līdzdalībai (nr. 2019.LV/NVOF/DAP/053)” ietvaros. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par pasākuma saturu atbild pasākumu organizators – Vides izglītības fonds.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s