Baltijas cilvēku ķēde klimatam

Aicinām visas Ekoskolas piedalīties klimata pārmaiņām veltītajai akcijai “Baltijas cilvēku ķēde klimatam”, kas ir kā turpinājums 15. marta Globālajm streikam nākotnei. 15. martā akcija pulcēja 1,5 miljonus jauniešu visā pasaulē un vairāk kā 600 dalībniekus arī Rīgā.

Akcijas pret klimata pārmaiņām turpinās katru piektdienu visā pasaulē, un 12. aprīlī plānota īpaša Baltijas valstu akcija, atceroties šo valstu vienotību Baltijas ceļa veidošanā pirms 30 gadiem.

Kāpēc to darīt? Ja mēs turpināsim iet esošo ceļu, jau pēc 11 gadiem būs par vēlu, lai novērstu klimata katastrofu. Diemžēl mediji ļoti kūtri ziņo par klimata pārmaiņu sekām, tādēļ Ekoskolām ir ļoti svarīgi par to atgādināt un palīdzēt zinātnieku secinājumus aiznest līdz ziņu pārraidēm (kas 15. martā  izdevās ļoti labi).

Ko tieši darīt?

1. Vislabāk mūs sadzirdēs, ja būsim kopā lielā skaitā Rīgā. Tādēļ aicinām Rīgai tuvākās skolas apsvērt, vai varat 12. aprīlī pulksten 11.00 – 13.00 ierasties uz akciju Rīgā. Plānojam kopīgu Ekoskolu tikšanos 10.45 Vērmanes dārzā pie estrādes. Aicinām interesentus reģistrēties lapā – https://ej.uz/12-04

2. Ja nevarat pievienoties, aicinām periodā no 11.00 – 13.00 atvēlēt dažas minūtes, lai izveidotu cilvēku ķēdi ap savu skolu, tā simboliski pievienojoties akcijai.

Šeit ziņa, ko nosūtīt medijiem:

Aicinām pievienoties Baltijas klimata solidaritātes akcijai “Baltijas Klimata ceļš” 12.aprīlī plkst. 11:00, Rīgā, alejā pretī Ministru Kabinetam, Brīvības bulvārī 36. Šis pasākums būs daļa no klimata pārmaiņu protesta Baltijas valstīs, kas aicina vērst uzmanību uz pieaugošo klimata krīzi gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī un kuru organizē neformālās studentu kustības “Fridays For Future” Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Klimata ceļā simboliski apvienosies visas trīs Baltijas valstis – Rīgā pie Ministru kabineta, Viļņā Vincas Kudirkas laukumā, Tallinā pie parlamenta ēkas un Tartu rātslaukumā.

Akcijas prasības ir sekojošas:
1) Klimata jautājumiem jābūt mūsu politiķu galvenajai prioritātei un partijām savās programmās ir jāpiedāvā skaidrs redzējums, kas nodrošina klimata pārmaiņu ierobežošanu atbilstoši Parīzes nolīgumam;
2) Valdību plānos jābūt redzamām skaidrām rīcībām, kā samazināt CO2 piesārņojumu atbilstoši zinātnieku noteiktajām robežām, lai Zemes temperatūra nepieaugtu vairāk par 1,5°C;
3) Ir nepieciešami likumi, kas paredz pilnu valdības atbildību, ja netiks pildīti solījumi klimata jautājumos.

“Baltijas Klimata ceļš” ir turpinājums 15.marta globālajam Klimata gājienam, kas Rīgā pulcēja 650 protestētāju. “Fridays for Future Latvia” turpinās rīkot demonstrācijas un pieprasīt rīcību no valstu vadītājiem gan vietējā, gan Eiropas Savienības līmenī.
“Fridays For Future” ir starptautiska kustība, kuru 2018. gada augustā uzsāka zviedru skolniece Grēta Tūnberga. Katru piektdienu viņa devās streikot pie Zviedrijas parlamenta ēkas. Kopš tā laika arvien vairāk skolēnu un studentu visā pasaulē pievienojas šim protestam. “Fridays For Future” streiku un demonstrāciju mērķis ir mierpilni, bet skaidri pieprasīt visām pasaules valstīm nekavējoties risināt klimata pārmaiņu krīzi. Kustība “Fridays for Future Latvia” aicina ikvienu piedalīties 12.aprīļa protesta akcijā, lai iestātos par labāku nākotni un pieprasītu atbildību no Baltijas valstu politiķiem.

Lūgums papildināt ziņu ar vietējiem medijiem noderīgu informāciju – precīzu laiku, kurā rīkosiet akciju un kādēļ izlēmēt pievienoties.

Iedvesmu informatīvajiem pasākumiem pirms un pēc akcijas varat smelties šajā lapā atrodamajos materiālos!

Rīgas pasākuma informācija pieejama šeit

Pasākums notiek projekta “Ekoskolas kopienu līdzdalībai (nr. 2019.LV/NVOF/DAP/053)” ietvaros. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par pasākuma saturu atbild pasākumu organizators – Vides izglītības fonds.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s