Silto džemperu diena

Sveiciens jau februārī!

11. februāris – ikgadējā akcija klimata pārmaiņu mazināšanai “Silto džemperu diena” (‘Thick Jumper Day’).

Vides izglītības fonds aicina Latvijas skolas, uzņēmumus un citas organizācijas 11. februārī piedalīties ikgadējā akcijā “Silto džemperu diena” (‘Thick Jumper Day’), lai uzsvērtu dažādos veidus, kā mēs ikdienā varam mazināt pasaules “sildīšanu”.

Šajā gadā kampaņas iniciatori Beļģijā ir izvēlējušies akcentēt saistību starp bioloģisko daudzveidību un klimata pārmaiņām. Proti, starptautiskās akcijas aicinājums šogad ir ar pavisam nelielām, bet dabai būtiskām intervencēm, ieviest vairāk dzīvības savā apkārtnē, piemēram, iestādot savvaļas puķu dārzu bitēm, izveidojot kukaiņu viesnīcu u.c. Vairāk informācijas var skatīt akcijas organizatoru mājaslapā. Pieejama šeit.

Tā kā Latvijā februārī ir grūtāk īstenot praktiskas aktivitātes, aicinām skolas 11. februārī organizēt izglītojošas aktivitātes par bioloģisko daudzveidību un klimata pārmaiņu savstarpējo saikni, savukārt, pavasarī turpināt praktiskās aktivitātes saskaņā ar akcijas tematisko virzienu. Kā ierasts rosinām Ekoskolas turpināt tiešām lieliski iestrādāto tradīciju, aicinot visu skolas kolektīvu šajā dienā saģērbties siltāk un nedaudz samazināt gaisa temperatūru skolas telpās, tādējādi arī simboliskā veidā apliecinot atbalstu iniciatīvai.

Ieteikumi un lūgumi:

* Pilnīgi pietiks, ja temperatūru telpās samazināsiet pavisam nedaudz, kaut par grādu. To arī atgādiniet skolēniem un pārējiem – izmaiņas nebūs krasas, daži iespējams to pat nepamanīs, taču enerģijas ietaupījums gan būs ievērojams;

* Izmantojiet iespēju par klimata pārmaiņām runāt arī nodarbībās, tur arī varat iesaistīt starptautisko tēmu par bioloģisko daudzveidību un klimata pārmaiņu savstarpējo saikni;

* Skolas, kurām ir laba sadarbība ar pašvaldību vai kādām vietējām organizācijām, noteikti izmantojiet izdevību pastāstīt par akciju, pareklamējiet savas videi draudzīgās aktivitātes un aiciniet iesaistīties!

* Mudiniet Ekopadomi un pārējo skolu palepoties ar dalību šajā starptautiskajā akcijā sociālajos tīklos un aiciniet piedalīties arī citus. Noteikti neaizmirstiet izmantot  mirkļbirkas #Uzvelcdžemperi un #Ekoskolas !

* Tā kā arī šogad Beļģija ir izstrādājusi savus vizuālos materiālus, zemāk varat atrast plakāta starptautisko versiju angļu valodā, kā arī ši gada tēmas leiblu jeb uzlīmi, lai būtu ieskats kopējā tēmā. Latviskajā versijā varat izmantot vizuāli – to varat likt sociālajos tīklos, skolas mājaslapā utt. vai izdrukāt un izlikt skolā vairākās vietās. Tie, kuri nav dzirdējuši par Silto džemperu dienu un to rīkos pirmoreiz, var iepazīties ar īsu aprakstu. Viss pieejams šeit.

Šī gada akcijas moto: EKOSKOLAS AR SILTIEM DŽEMPERIEM PRET KLIMATA PĀRMAIŅĀM UN PAR BIOLOĢISKO DAUDZVEIDĪBU.  IEVIES VAIRĀK DZĪVĪBAS SAVĀ DĀRZĀ.

P.S. Lūgums līdz piektdienai, 14.02., atsūtīt 1-2 bildes un mini aprakstiņu (dažos teikumos par jūsu skolas iesaisti – ko darījāt, kādas atsauksmes) uz agnese@videsfonds.lv

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s