Ekoskolu Prāta spēles.

Kā pandēmijas laikā pavadīt labi laiku un neaizmirst par vides izglītību? Mums ir ideja!

Sākot ar Zemes dienu, uzsākam piecu erudīcijas spēļu ciklu. Laiks pakustināt pelēkās šūniņas un asināt prātus! Atjaunojiet savas zināšanas Ekoskolu tēmās: transports, enerģija, pārtika, ūdens, atkritumi, mežs, bioloģiskā daudzveidība, klimata pārmaiņas, vide un veselība.

Jums var noderēt materiāli, tēmu lapas, kas atrodamas šeit https://ej.uz/ekotemas

22. APRĪLIS. PIRMSSKOLU GRUPU TURNĪRS. PLKST. 10.00

Pirmais turnīrs paredzēts pirmskolas izglītības iestāžu bērniem. Vienam pedagogam ir jāpiereģistrē sava komanda, kas var būt kāda konkrētās izglītības iestādes grupa/grupiņa vai arī Ekopadomes bērnu komanda – tas pēc jūsu pašu ieskatiem. 

Katrai komandai būs nepieciešams: 1) interneta pieslēgums, 2) dators, kur vērot spēli un 3) viens viedtālrunis vai planšete, kur ievadīt atbildes uz uzdotajiem jautājumiem. Pirmsskolā procesu vadīs skolotājs, piem., palīdzēs izlasīt, saprast jautājumu, atzīmēt bērnu teikto atbildi.

NB! Viena pirmskolas izglītības iestāde var piereģistrēt arī vairākas komandas, bet jāņem vērā, ka to nevar izdarīt viens pedagogs. Jābūt citam e-pastam.

Pirms uzsākt spēli, kopā ar spēles vadītāju viss tiks izmēģināts.

Uz pirmo turnīru PII reģistrēt savu komandu var šeit:

https://app.livestorm.co/prata-speles/ekoskolu-prata-speles-pirmsskola-2204

INDIVIDUĀLIE TURNĪRI JAUNIEŠIEM PLKST.15.00

Nākamie trīs turnīri paredzēti jauniešiem, kuri spēlē individuāli.

29.04. plkst.15.00 – PRĀTA SPĒĻU TURNĪRS 4.-6.klases skolēniem.

Reģistrēties uz 4.-6.klašu turnīru var šeit: https://app.livestorm.co/prata-speles/ekoskolu-prata-speles-4-6-klase-2904

06.05. plkst.15.00 – PRĀTA SPĒĻU TURNĪRS 7.-9.klases skolēniem.

Reģistrēties uz 7.-9.klašu turnīru var šeit: https://app.livestorm.co/prata-speles/ekoskolu-prata-speles-7-9-klase-0605

13.05. plkst.15.00 – PRĀTA SPĒĻU TURNĪRS 10.-12.klases skolēniem + Ekoaugstskolu jauniešiem

Reģistrēties uz 10.-12.klašu turnīru var šeit: https://app.livestorm.co/prata-speles/ekoskolu-prata-speles-10-12-klase-1305

Būsim priecīgi, ja mudināsiet savus jauniešus pieteikties un pārbaudīt savas zināšanas vides jomā un pretendēt uz lieliskām balvām.

15.MAIJS ĢIMEŅU TURNĪRS PLKST.19.00

Starptautiskajā ģimenes dienā noslēgsim Ekoskolu Prāta spēļu ciklu, kad aicināsim ikvienu ģimeni piedalīties šajā erudīcijas spēlē. Īpaši aicinām 1.-3. klases bērnus un viņu vecākus pievienoties un kopā labi pavadīt laiku, jo atsevišķs turnīrs šim vecuma posmam nebūs. Protams, arī parējās ģimenes ar dažāda vecuma bērniem ir laipni aicinātas! Ģimeņu turnīra dalībnieku skaits vienā komandā netiek ierobežots – ņemiet palīgos gan vecākus, gan vecvecākus.

15.05. plkst.19.00 – PRĀTA SPĒĻU TURNĪRS Ģimenēm.

Reģistrēties uz Ģimeņu turnīru var šeit: https://app.livestorm.co/prata-speles/ekoskolu-prata-speles-gimenes-1505

Esiet laipni aicināti arī savos sociālajos tīklos padalītos ar šo informāciju un izaicināt citu skolu pārstāvjus uz dalību Ekoskolu rīkotajās Prāta spēlēs. Turnīra afišas iespējams lejupielādēt šeit:

Uz visiem turnīriem nepieciešams šāds tehniskais nodrošinājums: 1) interneta pieslēgums, 2) dators, kur vērot spēli un 3) viens viedtālrunis vai planšete, kur ievadīt atbildes uz uzdotajiem jautājumiem.

NB! Visos turnīros vietu skaits ierobežots! Tāpēc lūgums laicīgi veikt reģistrāciju, kā arī laicīgi atcelt savu dalību, ja esiet reģistrējies, bet ziniet, ka tomēr uz Prāta spēlēm netiksiet! Vismaz nedēļu iepriekš.

Ekoskolu erudīcijas turnīrs top sadarbībā ar prataspeles.lv Ja rodas kādas neskaidrības un jautājumi par pasākuma tehnisko norisi, tad droši rakstiet uz: prataspeles@prataspeles.com

Balvas! Katrā no turnīriem apbalvosim arī pirmo trīs vietu ieguvējus. Būs iespēja iegūt gan dažādas dāvanu kartes, gan gardus saldējumus, gan lielformāta galda spēles, gan izzinošas grāmatas. Bet pats galvenais – būsiet jauki pavadījuši laiku un iespējams uzzinājuši arī ko jaunu, jo zināšanas ir mūsu lielākā vērtība!

Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds projekta “FEE International programmu īstenošana Latvijā 2021. gadā” ietvaros.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s