Vides dienas aprīlī

Zemes diena

Kas ir Zemes diena?

Zemes diena ir ikgadējs globāls pasākums, kas tiek atzīmēts 22. aprīlī. Šī diena mums katram atgādina, ka Zeme un tās ekosistēma mums visiem nodrošina dzīvību. Katru gadu cilvēki aizvien vairāk un vairāk izmanto zemeslodes resursus, pat neapzinoties, ka tie tik ātri neatjaunojas, vai vispār vairs nav atjaunojami, jo ir izdarīts pārāk liels posts. Šajā dienā mēs aicinām ikvienu atcerēties un novērtēt zemi, un visu ko tā mums sniedz!

Zemes diena 2022

2022. gada tēma ir “Ieguldi mūsu planētā!”

Noskaties video par šī gada Zemes dienu: https://www.youtube.com/watch?v=oYFc4O6Sg_Q

Šis ir brīdis, kad jāmaina viss – bizness, politika, sabiedrības uzskati un savi ieradumi -, ja vēlamies uzturēt mūsu kopīgās mājas – planētu Zemi. Mums visiem ir jāiegulda mūsu planētas veselībā, lai nodrošinātu ilgstpējīgu un drošu nākotni.

Ieguldi mūsu planētā – tās ir vienīgās mājas, kas mums ir. Ikvienam no mums ir vienkāršas, taču efektīvas spējas tikt sadzirdētiem. Parādi savas rīcības! Tam, ko katrs no mums dara un kā mēs to darām, ir milzīga ietekme gan uz mūsu ekosistēmām, gan uz valdības un biznesu lēmumiem.

Aptuveni 45% no jaunās paaudzes ir pārtraukuši iegādāties noteiktus zīmolus ētisku vai ilgtspējības apsvērumu dēļ. Mums ir tiesības lobēt un atbalstīt uzņēmumus, kas aktīvi rīkojas, lai aizsargātu mūsu vidi, un cīnīties pret tiem, kas to nedara.

Kā vēl var iegūldīt mūsu planētā? Apskati šeit: https://www.earthday.org/earth-day-tips/

Kā atzīmēt šo dienu?  

*Organizējiet izglītojošas aktivitātes, nodarbības par klimata pārmaiņām, piesārņojumu un citām svarīgām tēmām.

*Veidojiet plakātus, viktorīnas, foto konkursus, virtuālās izstādes, debates u.tml. Un, protams, ietveriet arī reālas rīcības klimata labā.

*Zeme un tās ekosistēmas ir visas dzīvības pamatsastāvdaļa, kur mēs smeļamies enerģiju, spēku, prieku un mieru, tādēļ aicinām doties dabā, veikt kādu darbu – zemes labā.

Dalieties ar saviem labajiem darbiem sociālajos tīklos, ievietojot foto un pateicību zemei, izmantojot tēmturus #EarthDay #ZemesDiena #Ekoskolas

Noderīgi materiāli par Zemes dienu atrodami šeit:

https://www.earthday.org/

https://www.earthday.org/earth-day-2022/

Zemes dienas plakāti, kuru variet lejupielādēt:

Zemes dienas 2022 soc. mediju plakāts (izmēri 1080×1080 px)
Zemes dienas 2022 plakāts (izmērs A4)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s