Vides dienas aprīlī

ZEMES DIENA

Kas ir Zemes diena?

Zemes diena ir ikgadējs globāls pasākums, kas tiek atzīmēts 22. aprīlī. Šī diena mums katram atgādina, ka Zeme un tās ekosistēma mums visiem nodrošina dzīvību. Katru gadu cilvēki aizvien vairāk un vairāk izmanto zemeslodes resursus, pat neapzinoties, ka tie tik ātri neatjaunojas, vai vispār vairs nav atjaunojami, jo ir izdarīts pārāk liels posts. Šajā dienā mēs aicinām ikvienu atcerēties un novērtēt zemi, un visu ko tā mums sniedz!

Zemes diena 2023

2023. gada tēma ir “Ieguldi Mūsu Planētā!”

Šī gada tēma uzsver, cik svarīgi ir veltīt savu laiku, resursus un enerģiju klimata pārmaiņu un citu vides problēmu risināšanai. Ieguldījumi mūsu planētā ir nepieciešami, lai to aizsargātu un lai tas būtu labākais veids, kā bruģēt ceļu uz pārtikušu nākotni. Kad mēs kopā ieguldām mūsu planētā, mēs atbalstām veselīgas, laimīgas un bagātas kopienas visā pasaulē.

Mūsu pasaulei ir vajadzīgas pārmaiņas. Ir pienācis laiks pasaules iedzīvotājiem saukt valdības un privāto sektoru pie atbildības par savu lomu mūsu vides krīzē, vienlaikus pieprasot arī drosmīgus, radošus un inovatīvus risinājumus. Tam būs nepieciešama rīcība visos līmeņos, sākot no uzņēmējdarbības un investīcijām līdz katram patērētājam. Šeit jūs nonākat: kā indivīds jūs sniedzat patiesu spēku pārmaiņām, izmantojot savu ietekmi kā patērētājs, vēlētājs un kopienas loceklis. Nenovērtējiet par zemu savu spēku. Kad jūsu balss un darbības ir apvienotas ar miljoniem citu cilvēku visā pasaulē, mēs varam izveidot iekļaujošu un ietekmīgu kustību, kuru nav iespējams ignorēt. Visu aprīli mēs pieminam Zemes mēnesi ar gājieniem, mītiņiem, brīvprātīgo pasākumiem un daudz ko citu. Mums visiem ir jāiegulda mūsu planētas veselībā, lai nodrošinātu ilgtspējīgu un drošu nākotni.

Kā vēl var ieguldīt mūsu planētā? Apskati šeit: https://www.earthday.org/earth-day-tips/

Kā atzīmēt šo dienu?  

  • Organizējiet izglītojošas aktivitātes, nodarbības par klimata pārmaiņām, piesārņojumu un par vides aizsardzības pasākumu nozīmi.
  • Veidojiet plakātus, viktorīnas, foto konkursus, virtuālās izstādes, debates u.tml. Un, protams, ietveriet arī reālas rīcības klimata labā.
  • Iestādiet apputeksnētāju dārzu, izmantojot vietējās sugas, lai atbalstītu vietējās tauriņu, bišu un citu bioloģiskajai daudzveidībai svarīgu organismu populācijas.
  • Dalieties ar saviem labajiem darbiem sociālajos tīklos, ievietojot foto un pateicību zemei, izmantojot tēmturus #EarthDay #ZemesDiena #Ekoskolas

Noderīgi materiāli par Zemes dienu atrodami šeit:

https://www.earthday.org/

https://www.earthday.org/earth-day-2023/

https://www.earthday.org/factsheets/

Zemes dienas plakāti, kuru variet lejupielādēt:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s