Ekoskolu aktualitātes novembrī

Novembrī nododam ziņu par dažādām aktualitātēm:

  1. Līdz 12. novembrim pievienot Rudens darbus datubāzē – un daži padomi
  2. Iespēja piedalīties akcijā “Patiesā cena”
  3. Informācija par Ekoskolu Ziemas forumu
  4. Ekoskolu koordinatoru pilnveides kursi skolām
  5. Konkurss jauniešiem “Mana zaļā ideja”

1. Rudens darbi. Atgādinām, ka jau pavisam drīz Ekoskolu datubāzē jāpievieno Rudens darbi – Ekopadomes sastāvs, Vides novērtējums, Gada plāns un Vides kodekss. Par šiem pievienotajiem darbiem sagatavosim komentārus, lai jums būtu vieglāk saprast, vai esat uz pareizā ceļa – lai pēc iespējas labāk nodotu prasmes un zināšanas par aktuālajām vides problēmām.

Daži padomi:

Vides novērtējumam varat izmantot mūsu sagatavoto excel tabulu, lai vizualizētu rezultātus – to var atrast šeit VN grafiki. Šī gada versija ir uzlabota atbilstoši izmaiņām Vides novērtējuma formā ar Pārtikas sadaļas pievienošanu.

Lai būtu ērtāk apkopot vides tēmu iekļaušanu mācību saturā – sadaļā Saikne ar mācību saturu tagad varēsiet pievienot atsevišķu dokumentu.

Daudzi no jums jau tagad pievieno atskatus uz pasākumiem savās Facebook lapās. Ja to jau darāt, aicinām saites uz šiem ierakstiem uzreiz pievienot foto apskatu vietā.(Pietiks ar dažiem piemēriem) Lai nokopētu jebkura Facebook ieraksta adresi, jums vajadzētu novietot kursoru uz ieraksta publicēšanas datumu, tad nospiest uz tā labo klikšķi un izvēlēties “Kopēt adresi / Copy link / …” (atkarībā no jūsu izmantotās programmas). Varat redzēt piemēru šeit:

kā atrast ieraksta adresi

Līdz ar to nebūs papildus jāpievieno bildes.

Protams, Facebook nav tādā veidā jālieto visiem – šis padoms domāts tikai tiem, kas to izmanto jebkurā gadījumā.

Vairāk par Rudens darbiem varat lasīt iepriekšējā ierakstā – šeit.

2. Patiesā Cena. Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) šoruden aicina jauniešus no visas Latvijas iesaistīties UNESCO projekta Globālās Izglītības nedēļas (GIN) informatīvi izglītojošā akcijā par ilgtspējīgu attīstību “PATIESĀ CENA” ar fokusu uz apģērbu un modes industriju. Ja mēs pērkam lētāk, kāds cits par to maksā vairāk – ar savu veselību, labklājību, pat dzīvību.

Kampaņas laikā varat iesaistīties dažādos pasākumos un saņemt atbalstu pasākumu rīkošanai savās skolās:

Dokumentālā filmas “Patiesā cena” seansi – iespēja pieteikties šīs filmas demonstrēšanai savā skolā, kultūras centrā vai citur. Kopumā tiks izvēlētas 25 vietas Latvijā.

Radošā darbnīca par modes industrijas ietekmi – var pieteikties materiālu saņemšanai un norādēm vienkāršas darbnīcas rīkošanai dažādām grupam (arī pirmsskolas vecumam)

Brīvbode – pasākums Rīgā 24. novembrī. Interesentiem iespējama ceļa izdevumu apmaksa. Pēc tam saņemsiet atbalstu līdzīgu pasākumu rīkošanai savā skolā.

Seminārs par “Rotaļlietu maiņa” metodiku – Jelgavā, 27. novembrī. 3 stundu garš seminārs par pasākuma rīkošanu. Arī šeit ceļa izdevumi var tikt segti.

Detaļas un pieteikšanās katram no šiem virzieniem atrodama šajā dokumentā –  Uzsaukums 2018

3. Ekoskolu Ziemas Forums 2019 notiks Valmierā 22. – 24. februārī. Šobrīd vēl nevaram precizēt detaļas dalības maksu un dalībnieku ierobežojumus vienai skolai, bet dalības maksa varētu būt ap 15 – 20 EUR vienam dalībniekam.

4. Ekoskolu koordinatoru pilnveides kursi – Vides izglītības fonds novmebra beigās un decembra sākumā organizēs Ekoskolu pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursus (A programma 16 stundu apjomā) . Vairāk informācijas un reģistrācija (līdz 15.11) šeit

5. Konkurss “Mana zaļā ideja” – 21. novembrī Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks zaļās ekonomikas izstāžu Latvijā – ievadforums „Green Expo Riga 2018”. Gatavojoties izstādei, organizētāji aicina jauniešus piedalīties zaļo ideju konkursā “Mana zaļā ideja”. Ši ir lieliska iespēja Ekoskolām, jo var iesniegt idejas, kas tiek jau realizētas, tika aizsāktas Ekoskolu Rīcības dienās u.tml.

Jauniešu zaļo ideju konkurss un Konkursa-nolikums-mana zala ideja.

Informācija par iespēju apmeklēt pasākumu bez maksas: http://www.bt1.lv/greenexporiga/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s